Acest site folosește cookies. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Mai multe informatii aici
OK
04IUN

Albirea dentară la iDentify - clinica stomatologica Baia Mare. Întrebări frecvente

  Un număr mare de pacienți sunt sceptici cu privire la procesul de albire dentară, chiar și cei care trec pragul clinicii iDentify – clinica stomatologica Baia Mare, însă în prezentul articol vor fi prezentate răspunsurile celor mai frecvente întrebări puse de...

Citește mai departe
Albirea dentară
22APR

Din 24 Ianuarie te așteptăm într-o nouă locație!

Așa cum te-a obișnuit, echipa noastră este atentă mereu la nevoile și dorințele pacienților. Am înființat CTDental în urmă cu mai bine de zece ani, gândindu-ne că majoritatea pacienților sunt dezamăgiți fie de serviciile pe care le primesc, fie de echipa...

Citește mai departe
Profilaxie dentară
21APR

Din 24 Ianuarie 2020, CTDental devine iDentify!

  Clinicile noastre au început drumul evoluției în stomatologie cu numele CTDental! În cei 10 ani de experiență echipa noastră s-a perfecționat, tehnologia noastră s-a îmbunătăți semnificativ, iar  locul unde ne petrecem majoritatea timpului a devenit a...

Citește mai departe
Implant dentar
21APR

Sistemul Fast & Fixed! Dantură refăcută într-o singură ședință!

  Sistemul de implanturi Fast & Fixed! Dantură refăcută într-o singură ședință! Pacienți încântați în întreaga lume, zâmbet complet într-o zi!    Sistemul Fast & Fixed este recomandat pentru cei care nu mai au niciun dinte sau au mai...

21APR

Fast & Fixed – Dantură refăcută total, simplu și rapid!

  Fast & Fixed este soluția potrivită de sărbători pentru pacienții care au pierdut mare parte din dinți sau chiar toată dantura.   Fast & Fixed de la Bredent te ajută să-ți recapeți zâmbetul și să obții o dantură funcțională în 24...

21APR

Tot ce trebuie să știi despre aparate dentare

Ortodonția este ramura stomatologiei ce se ocupă de corectarea anomaliilor dentomaxilare prin aparate dentare. De asemenea, ortodonția are în vedere îndreptarea poziției dinților, reglarea mușcăturii sau ocluziei și echilibrul dintre cele doua maxilare.   Cu...

21APR

Ce este implantul dentar? Dar profilaxia? Mic dicționar stomatologic

Știm cât de greu este pentru un pacient să înțeleagă tot ceea ce un medic stomatolog îi spune. Planurile de tratament, cu multitudinea lor de termeni pe care nu toți pacientii ii înțeleg.   “Aici avem nevoie de un implant dentar.”, “Este necesar să veniți...

Citește mai departe
Implant dentar
18APR

Procedurile în strânsă legătură cu un implant dentar

  În acest articol am decis să explicăm câteva proceduri ce țin de implantologie.   Am optat pentru scrierea acestui articol deoarece foarte mulți pacienți nu sunt informați așa cum trebuie în momentul în care medicul stomatolog le spune că au nevoie de un...

Citește mai departe
Implant dentar
18APR

Întrebări despre implant dentar

  Foarte mulți pacienți care au venit la clinica noastră, în momentul în care le-am spus că au nevoie de un implant dentar, am fost surprinși să descoperim că nu știau excat ce presupune sau ce este.   Medicii din ziua de azi sunt foarte ocupați și deseori...

Citește mai departe
Implant dentar
16APR

Importanța unui consult stomatologic periodic

  Cu toții ne dorim să avem o dantură sănătoasă, fără existența unor afecțiuni endodontice, dar mai ales fără probleme ortodontice. Ne dorim dinți albi și frumos aliniați, fără să facem nimic în privința sănătății orale, mai ales consult stomatologic...

Citește mai departe
Profilaxie dentară
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16